top of page
koncepcinė schema
koncepcinė schema

Miestas atkartoja gamtinį karkasą, kraštovaizdis keičia veidą, bet bruožai išlieka.

press to zoom
pagrindinis įėjimas
pagrindinis įėjimas

Senosios ir išskirtinos Lietuvos kultūros esmė yra sukoncentruota jos tautodailėje, ja mes ir pasitinkame smalsų lankytoją, žengusį pro pagrindinį įėjimą.

press to zoom
planai
planai

1.1_tambūras, 1.2_info taškas, 1.3_ekspozicinė erdvė, 1.4_suvenyrų parduotuvė, 1.5_multifunkcinė erdvė, 1.6_restoranas, 1.8_lauko terasa, 1.10_krepšinio aikštelė, 1.11_amfiteatras; 2.1_ekspozicinė erdvė. 2.3-2.12_administracija su pagalbinėmis patalpomis; 3.1_svečių kambarys, 3.2_amfiteatras, 3.3_ekspozicija, hidroponikos sodas, 3.4_amatų ir astronomijos terasa

press to zoom
pagrindinis įėjimas
pagrindinis įėjimas

Ekspozicijos pastatas numatomas iš surenkamų klijuotos medienos plokščių. Medžiaga pasirenkama kaip nuo seno esanti žaliava, gaubianti lietuvio būtį. Taip pat svarbus ir medžiagos tvarumo aspektas, o medis yra ne tik paprastai ir švariai išgaunama statybinė medžiaga, tačiau ir turinti didelį antrinio panaudojimo potencialą.

press to zoom
pjūviai
pjūviai

laiptai suteikia galimybę lankytojui judėti ratu, taip apžiūrint visą paviljono ekspoziciją

press to zoom
kavinės erdvė
kavinės erdvė

Tai tarpinė teritorija tarp pirmosios ekspozicijos dalies ir baigiamojo kurso.

press to zoom
ekspozicijos vidinis kiemas
ekspozicijos vidinis kiemas

Pro restoraną patenkame į vidinį eskpozicijos pastato kiemą. Juos skiria susistumiančių langų atitvara, kurią panaikinus erdvės susilieja, taip kiemo dinamiška erdvė pritaikoma restorano funkcijai praplėsti.

press to zoom
etnokosmologijos ekspozicija
etnokosmologijos ekspozicija

Pakilus į parodos paviljono antro aukšto erdvę, lankytojams yra pristatoma vienintelio pasaulyje etnokosmologijos muziejaus ekspozicija.

press to zoom

expo Milano

 

Exposition area in the urbanised territory of Milan is an ordinary sight of modern civilisation. However, it's created in a naturally-formed landscape, i.e., mountains, hills, rivers and forests; whilst the natural elements regulate the direction of the urbanisation development. The city repeats the natural carcass, the landscape changes the face, but its features remain.

The main source for the form of the exposition building is the base of Lithuania's strength (security assurance measure) - Lithuanian  hillforts. Since ancient times they have been the pillars to the nation against fierce and constant attacks. Now hillforts hold many intertwined legends.

 

Austė Kuliešiūtė, Miglė Nainytė, Vladimir Nimec, Gintaras Klimavičius, Rustė Schwarz, Olga Runovič

bottom of page