Ofiso interjeras
Susirinkimo erdvė_balkonas
Ofiso interjeras
Susirinkimo erdvė_balkonas
Miglė Nainytė, Austė Kuliešiūtė
nuotraukos: Dovaldė Butėnaitė Photography
užsakovas: "Alma littera" įmonių grupė
Miglė Nainytė, Austė Kuliešiūtė
nuotraukos: Dovaldė Butėnaitė Photography
užsakovas: "Alma littera" įmonių grupė
Iliustrariumas
Geriausių Lietuvos iliustruotojų darbų ekspozicija Bolonijos vaikų knygų mugėje. Ekspozicijai pasirenkamas atverstos knygos įvaizdis, jį interpretuojant ir išryškinant esminius estetinius-semantinius aspektus: lengvumą, šviesumą, paslaptingumą ir žaismingumą.
Neribodami funkcinų ryšių, ekspozicinę erdvę skaidome į dvi pagrindines zonas: bendravimo ir iliustracijų. Siekdami vizualiai neperkrauti erdvės dideliu kiekiu (~180 vnt.) spalvingos vizualinės informacijos, kiekvienai iliustracijai eksponuoti formuojame atskirą nišą su durelėmis. Ant durelių išorinės ir vidinės pusių užrašomas iliustraciją ir jos autorių aprašantis tekstas. Žiūrintis iliustracijas lankytojas nėra tik pasyvus stebėtojas, bet pats tampa pagrindinio paviljono eksponato kūrėju. Taip pat šioje sienoje greta iliustracijų formuojamos nišos konkretaus autoriaus knygai, kurią išsiėmęs lankytojas gali vartyti prisėdęs ant greta esančių pufų.
Ekspozicijoje naudojamos priemonės ir darnus jų santykis bei žaismingumas yra įtaigus ir edukacinis. Sukurta pusiausvyra tarp žaidybinių elementų bei tekstinės ir vaizdinės informacijos priimtina bet kokios amžiaus grupės lankytojui, sudominanti jį ir skatinanti temą pažinti giliau, ugdanti žmogaus pažiūras aplinkos atžvilgiu.
plotas: --m²
vieta: Bolonija, Italija
metai: 2011
autoriai: Miglė Nainytė, Austė Kuliešiūtė
nuotraukos: MOA
klientas: Lietuvos kultūros institutas
Didžiuliame ekspozicijų pastate sukuriamas mažas pasaulis, kuriame kiekvienas objektas turi savo vietą ir paskirtį, o lankytojas jaučias didis ir svarbus, turėdamas galimybę viską aprėpti, suprasti ir pajausti.
Nemaža (300 m2) erdvė, suskaidyta į tris zonas: ekspozicinė erdvė, poilsio/bendravimo vieta ir info taškas. Tokiu būdu skirtingi srautai netrukdo vieni kitiems, lankytojai jaučiasi patogiai ir saugiai.
Ekspozicinėje sienoje vieta kiekvienai iliustracijai parenkama individualiai, darbai komponuojami pagal formą, atlikimo techniką, spalvą bei intensyvumą.
Cilindro formos tūris, kurio paviršiuje yra surasta vieta kiekvienam Lietuvos ekspozicijos suvenyrui - paviršiuje įfrezuotos lenktos ertmės.
Kiekvienos durelės yra pavadintos autoriaus vardu, kuris atspausdintas ant plokštumos subtilia pilka spalva, o vidinėje pusėje - informacija apie kiekvieną darbą. Taip kiekviena iliustracija gauna “vardines” dureles.
Atveriant/užveriant dureles, kuriamas asmeniškas lankytojo santykis su kiekviena iliustracija. Ekspozicija interaktyvi, dinamiška - ji kinta su kiekvieno lankytojo prisilietimu.
Švari, jauki, tyli erdvė prieš lankytojų minią. Skirtingų formų tos pačios spalvos paviršiai kuria šviesos ir šešėlių žaismą. Ekspozicija gyva, net erdvėje neesant nė vienam lankytojui.
Kai lankytojų nėra, pufai sustatyti reguliariai, tarsi bylodami apie besiilsinčią ekspoziciją. Tačiau lankytojams “apsigyvenus” ekspozicinėje erdvėje, jie tarsi atgyja ir po truputį juda įvairiom trajektorijom.