top of page

Iliustrariumas

Geriausių Lietuvos iliustruotojų darbų ekspozicija Bolonijos vaikų knygų mugėje. Ekspozicijai pasirenkamas atverstos knygos įvaizdis, jį interpretuojant ir išryškinant esminius estetinius-semantinius aspektus: lengvumą, šviesumą, paslaptingumą ir žaismingumą.

Neribodami funkcinų ryšių, ekspozicinę erdvę skaidome į dvi pagrindines zonas: bendravimo ir iliustracijų. Siekdami vizualiai neperkrauti erdvės dideliu kiekiu (~180 vnt.) spalvingos vizualinės informacijos, kiekvienai iliustracijai eksponuoti formuojame atskirą nišą su durelėmis. Ant durelių išorinės ir vidinės pusių užrašomas iliustraciją ir jos autorių aprašantis tekstas. Žiūrintis iliustracijas lankytojas nėra tik pasyvus stebėtojas, bet pats tampa pagrindinio paviljono eksponato kūrėju. Taip pat šioje sienoje greta iliustracijų formuojamos nišos konkretaus autoriaus knygai, kurią išsiėmęs lankytojas gali vartyti prisėdęs ant greta esančių pufų.

Ekspozicijoje naudojamos priemonės ir darnus jų santykis bei žaismingumas yra įtaigus ir edukacinis. Sukurta pusiausvyra tarp žaidybinių elementų bei tekstinės ir vaizdinės informacijos priimtina bet kokios amžiaus grupės lankytojui, sudominanti jį ir skatinanti temą pažinti giliau, ugdanti žmogaus pažiūras aplinkos atžvilgiu.

plotas: --m²
vieta: Bolonija, Italija
metai: 2011
autoriai: Miglė Nainytė, Austė Kuliešiūtė

nuotraukos: MOA
klientas: Lietuvos kultūros institutas

bottom of page