top of page

Iliustrariumas

Geriausių Lietuvos iliustruotojų darbų ekspozicija Bolonijos vaikų knygų mugėje. Ekspozicijai pasirenkamas atverstos knygos įvaizdis, jį interpretuojant ir išryškinant esminius estetinius-semantinius aspektus: lengvumą, šviesumą, paslaptingumą ir žaismingumą.

Neribodami funkcinų ryšių, ekspozicinę erdvę skaidome į dvi pagrindines zonas: bendravimo ir iliustracijų. Siekdami vizualiai neperkrauti erdvės dideliu kiekiu (~180 vnt.) spalvingos vizualinės informacijos, kiekvienai iliustracijai eksponuoti formuojame atskirą nišą su durelėmis. Ant durelių išorinės ir vidinės pusių užrašomas iliustraciją ir jos autorių aprašantis tekstas. Žiūrintis iliustracijas lankytojas nėra tik pasyvus stebėtojas, bet pats tampa pagrindinio paviljono eksponato kūrėju. Taip pat šioje sienoje greta iliustracijų formuojamos nišos konkretaus autoriaus knygai, kurią išsiėmęs lankytojas gali vartyti prisėdęs ant greta esančių pufų.

Ekspozicijoje naudojamos priemonės ir darnus jų santykis bei žaismingumas yra įtaigus ir edukacinis. Sukurta pusiausvyra tarp žaidybinių elementų bei tekstinės ir vaizdinės informacijos priimtina bet kokios amžiaus grupės lankytojui, sudominanti jį ir skatinanti temą pažinti giliau, ugdanti žmogaus pažiūras aplinkos atžvilgiu.

plotas: --m²
vieta: Bolonija, Italija
metai: 2011
autoriai: Miglė Nainytė, Austė Kuliešiūtė

nuotraukos: MOA
klientas: Lietuvos kultūros institutas

Iliustrariumas iš viršaus
Iliustrariumas iš viršaus

Didžiuliame ekspozicijų pastate sukuriamas mažas pasaulis, kuriame kiekvienas objektas turi savo vietą ir paskirtį, o lankytojas jaučias didis ir svarbus, turėdamas galimybę viską aprėpti, suprasti ir pajausti.

press to zoom
Ekspozicijos planas
Ekspozicijos planas

Nemaža (300 m2) erdvė, suskaidyta į tris zonas: ekspozicinė erdvė, poilsio/bendravimo vieta ir info taškas. Tokiu būdu skirtingi srautai netrukdo vieni kitiems, lankytojai jaučiasi patogiai ir saugiai.

press to zoom
Ekspozicinė siena
Ekspozicinė siena

Ekspozicinėje sienoje vieta kiekvienai iliustracijai parenkama individualiai, darbai komponuojami pagal formą, atlikimo techniką, spalvą bei intensyvumą.

press to zoom
Info taškas
Info taškas

Cilindro formos tūris, kurio paviršiuje yra surasta vieta kiekvienam Lietuvos ekspozicijos suvenyrui - paviršiuje įfrezuotos lenktos ertmės.

press to zoom
Ekspozicinės sienos detalė
Ekspozicinės sienos detalė

Kiekvienos durelės yra pavadintos autoriaus vardu, kuris atspausdintas ant plokštumos subtilia pilka spalva, o vidinėje pusėje - informacija apie kiekvieną darbą. Taip kiekviena iliustracija gauna “vardines” dureles.

press to zoom
Procesas
Procesas

Atveriant/užveriant dureles, kuriamas asmeniškas lankytojo santykis su kiekviena iliustracija. Ekspozicija interaktyvi, dinamiška - ji kinta su kiekvieno lankytojo prisilietimu.

press to zoom
Iliustrariumas
Iliustrariumas

Švari, jauki, tyli erdvė prieš lankytojų minią. Skirtingų formų tos pačios spalvos paviršiai kuria šviesos ir šešėlių žaismą. Ekspozicija gyva, net erdvėje neesant nė vienam lankytojui.

press to zoom
Poilsio/bendravimo erdvė
Poilsio/bendravimo erdvė

Kai lankytojų nėra, pufai sustatyti reguliariai, tarsi bylodami apie besiilsinčią ekspoziciją. Tačiau lankytojams “apsigyvenus” ekspozicinėje erdvėje, jie tarsi atgyja ir po truputį juda įvairiom trajektorijom.

press to zoom
bottom of page